Wyszukaj

Edukacja:

Zobacz szczegóły - Dowiedz się więcej tutaj - Przeczytaj pełen artykuł tutaj - Odwiedź ten link - Zobacz więcej tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Dowiedz się - Zaloguj - kliknij tutaj Jęz. chiński, chociaż ze wszech miar trudny, daje człowiekowi duże profity. Akurat co do tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości! Przecież Chiny za jakiś czas będą najpotężniejszą światową gospodarką. Już teraz znajomość chińskiego gwarantuje lepsze zarobki - później może być tylko lepiej. To świetnie pokazuje, że jeśli jesteś osobą, która jest wytrwała, a do tego masz zdolności językowe, nauka chińskiego jest strzałem w dziesiątkę. Akurat co do tego nie mają żadnych wątpliwości takie osoby, które znają chiński.
Trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć czy UE to bardzo duża szansa dla naszego kraju, lecz przecież mapa geopolityczna świata jest najzwyczajniej w świecie nieubłagana. Taki kraj jak Polska powinien mieć "przyjaciół". I mieliśmy dwie opcje: Zachód bądź Rosja. Na pewno Rosja to niesamowity kraj, Rosjanie w zasadzie są OK i wcale nie myślą każdego dnia o Polsce - w tym negatywnym kontekście, ale jakby nie patrzeć UE jest bardziej wskazanym wyjściem. Cieszę się, że jesteśmy w Unii Europejskiej, bo przykład Ukrainy pokazuje, że w dzisiejszych czasach tylko UE jest sensowną alternatywą.
Choć oczywiście jestem w stanie zauważyć wiele wad tej organizacji. Przede wszystkim chodzi się o to, że jakby nie patrzeć Unia jest za bardzo lewicowa. Najzwyczajniej za wielka pomoc socjalna, wielka biurokracja, chore prawo - to sprawia, iż Europa odgrywa coraz mniejszą rolę. Oczywiście UE to także niesłychanie wiele atutów, ale można w sumie odnieść wrażenie, że aktualna klasa polityczna nie chciałaby dobrze dla naszego kontynentu. Bo jak inaczej ocenić ciągłe zamachy na naszą wolność? Cóż, w takim razie: UE charakteryzuje się niezmiernie wieloma atutami, ale także nie jest pozbawiona wad.
W końcu to w zupełności normalne, że biurokracja w Unii Europejskiej jest zbyt wielka. Trzeba w jakiś sposób walczyć z nią, ponieważ z całą pewnością UE nie będzie się bogaciła, jeśli dalej tak będzie. Cóż, pewnie Chorwaci jakoś sobie poradzą, bo są w zasadzie mądrym narodem, który posiada wiele atutów. Mowa akurat w tym momencie zwłaszcza o tym, że przecież Chorwacja to jeden z najładniejszych krajów na świecie. A więc nie pozostaje raczej nic innego jak życzyć Chorwatom powodzenia. Przecież Chorwacja i Polska mają sporo ze sobą wspólnego.